آغاز به کار۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه‌ها از ۱۵ شهریور

ییس سازمان امور دانشجویان گفت: از ۱۵ شهریور و هم زمان با بازگشایی دانشگاه ها فقط از ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه‌ها برای اسکان دانشجویان استفاده می‌شود.

مجتبی صدیق روز دوشنبه در حاشیه برگزاری نشست خیرین آموزش عالی که در وزارت علوم برگزار شد، درباره بازگشایی خوابگاه ها از ۱۵ شهریورماه به خبرنگاران گفت: بر اساس پیشنهاد وزارت علوم و پیگیری ستاد ملی مقابله با کرونا، ترکیب آموزش حضوری و غیرحضوری در ترم تحصیلی آینده اعمال شود، اما در بخش هایی از آموزش نیاز به حضور دانشجویان است.
وی افزود: محور اصلی برنامه ریزی وزارت علوم برای سال تحصیلی آینده، تاکید رییس جمهوری مبنی بر کلاس و خوابگاه خلوت است.
رییس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: طرح اصلی وزارت علوم، حضور نداشتن همه دانشجویان در محیط خوابگاه و دانشگاه است و به گونه ای عمل می کنیم که تعداد کمتری از دانشجویان در کلاس ها حضور داشته باشند. 
معاون وزیر علوم تاکید کرد: استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه ها برای این امر مطلوب است و به طور طبیعی همه دانشجویان در یک زمان نمی توانند در خوابگاه اسکان یابند.

استفاده چرخشی از خوابگاه ها

رییس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: بر اساس جلسه ای که با روسای دانشگاه ها برگزار می شود، مقرر شد دانشجویان از ۱۵ شهریور به صورت چرخشی از خوابگاه ها استفاده کنند.
وی افزود: بنابراین دانشجویانی که واحدهای عملی و پایان نامه دارند، برای حضور در دانشگاه و خوابگاه در اولویت هستند، ضمن اینکه حضور دانشجویان در دانشگاه برای تکمیل آموزش های مجازی است.
وی تاکید کرد: در خوابگاه ها ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، فقط یک طبقه از تخت های دو طبقه قابل استفاده است و ظرفیت خوابگاه های چند نفره به نفرات کمتر تقلیل می ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

احتمال بازگشایی دانشگاه به صورت مجازی از ۱۵ شهریور

دوشنبه, ۲ تیر ۱۳۹۹
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا سال تحصیلی آینده ۱۵ شهریور آغاز می‌شود همچنین این احتمال وجود دارد که آموزش مجازی در دانشگاه‌ها ادامه پیدا کند. مجتبی خاکی صدیق روز یکشنبه در مراسم افتتاح مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: شروع […]

ارتباط با ما

دسترسی سریع

[covid-data]

برچسب‌ها